Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas pirmās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas pirmās puses statistikas sīkdatnes, lai analizētu apmeklējumu statistiku. Uzzināt vairāk

Piekrītu visām sīkdatnēm Izmantot nepieciešamās sīkdatnes

Madaras Neikenas personālizstāde "Virs horizonta"

11.04.2023. 12.00–18.00
Galerija "Romas dārzs" (Zivju iela 3, Liepāja)

Lai arī Madara Neikena aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, šī ir viņas pirmā personālizstāde Liepājā. Māksliniece teic, ka tieši ar jūru sākusies iemīlēšanās glezniecībā un parādījusies vēlme gleznot. 

Galvenais žanrs Madaras Neikenas glezniecībā ir ainava, darbi radīti “a la prima” jeb viena piegājiena tehnikā. Vispirms top mazāka formāta glezna, un pēc tam dabā notvertā krāsa un sajūta tiek atspoguļotas lielformāta gleznojumos, kuriem piemīt lakoniska, līdz minimālismam izkopta izteiksme. Māksliniece atklāj, ka viņai svarīga ir krāsa un gleznas kopējā noskaņa, vēstījums var tikt izteikts vien ar pāris līnijām. 

Madara Neikena: “Virs horizonta jūrā aust gaisma. Virs horizonta tumsā pilsētas izgaismo mākoņu vālus. Virs horizonta nemainīgi mainīgs ir ik laika sprīdis. Gleznās ir ainavas ar un bez horizonta. Īstenībā tā ir nojausma par ainavu – tikai debesjums vai debesis un zeme mainīgajā dienas ritumā.”

Sīkdatņu iestatījumi
Aizvērt×

Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.
Izmantojot Google tulkotāju, tiek piekrists pirmās puses mārketinga sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.