Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas pirmās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas pirmās puses statistikas sīkdatnes, lai analizētu apmeklējumu statistiku. Uzzināt vairāk

Piekrītu visām sīkdatnēm Izmantot nepieciešamās sīkdatnes

Ekspresizstāde “Pirts kā svētnīca”

25.11.2022. 10.00–18.00
Liepājas muzejs, Kurzemes tautastērpu informācijas centrs (Kūrmājas prospekts 16, Liepāja)

No 4. novembra Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas pr.16/18 būs skatāma Liepājas muzeja krājuma izstāde “Pirts kā svētnīca”, kas ataino pirts tradīciju.

Pirts suta rada patīkamu muskuļu atslābumu un dod spēku. Par sutas pirts atklājējiem sevi uzskata gandrīz visas Ziemeļaustrumeiropas tautas, jo somu “sauna” vai krievu “banja” tāpat kā latviešu pirts ir ļoti līdzīgas gan kā būves, gan arī pēc to pielietošanas. Tomēr daudzām tautām pirtis ir bijušas kā svētnīcas, arī latvietim, kurš pēc nedēļas darba varēja šķīstīt ne tikai miesu – tīrāka kļuvusi arī dvēsele.

Izstādes ietvaros skatāmas neatņemamas pirts tekstīlijas, piemēram, lina dvieļi un cepures, kā arī pirts slotas, zāļu tējas.

Ekspresizstāde Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā būs apskatāma sākot no 4. novembra līdz 4. decembrim, muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 18. Ieeja izstādē – bez maksas. 

Sīkdatņu iestatījumi