Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas pirmās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas pirmās puses statistikas sīkdatnes, lai analizētu apmeklējumu statistiku. Uzzināt vairāk

Piekrītu visām sīkdatnēm Izmantot nepieciešamās sīkdatnes

Izstāde “Liepājas operai – 100”

28.10.2022. 11.00–15.00
Koncertzāle "Lielais dzintars", mākslas telpa "Civita Nova" (Radio iela 8, Liepāja)

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” no 2022. gada 28. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim būs skatāma izstāde “Liepājas operai – 100”. Izstāde top sadarbībā ar Liepājas muzeju un ir veltīta nozīmīgām lappusēm Liepājas kultūrvēsturē. 2022. gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera, kura ar vērienīgu iestudējumu – Šarla Guno operu “Fausts” – uzsāka savu radošo darbību. 

Jau kopš dibināšanas Liepājas opera bija profesionāls kolektīvs ar orķestri diriģenta Arvīda Pārupa vadībā un solistiem, kas vēlāk ierakstīja spožas lappuses Latvijas opermūzikas vēsturē, baleta trupu un jau labi sagatavotu publiku. 

Pirmie operu skaņraži savas kompozīcijas dēvēja par favola in musica jeb teiksmu mūzikā, savukārt izstādes veidotāji mēģina atdzīvināt stāstu par Liepājas operas spožo pagātni ar moto Revivendo una favola in musica jeb teiksmas atdzīvināšana mūzikā.

Sīkdatņu iestatījumi