Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas pirmās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas pirmās puses statistikas sīkdatnes, lai analizētu apmeklējumu statistiku. Uzzināt vairāk

Piekrītu visām sīkdatnēm Izmantot nepieciešamās sīkdatnes

Lekcija “Rituāli,to loma tautas tradīcijās un cilvēka dzīvē"

06.10.2022. 17.30–19.00
Liepājas muzejs, Kurzemes tautastērpu informācijas centrs (Kūrmājas prospekts 16, Liepāja)

6. oktobrī plkst. 17.30 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 etnoloģe, folkloras un tradīciju pētniece Dr. philol. Ieva Ančevska lekcijā “Rituāli, to loma tautas tradīcijās un cilvēka dzīvē” sniegs ieskatu, kāda nozīme godiem un rituāliem bija senatnē, kas ir vienojošie elementi dažādu tautu tradīcijās un kāpēc mūsdienās ir būtiski turpināt svinēt cilvēka mūža godus un saglabāt tradīcijas.

Lekciju cikla turpinājumā, 3. novembrī, plkst. 17.30 “Kūmības jeb krustabas un dzīves sākuma rituāli”.

Lekcija notiek lekciju cikla “Tradicionālie mūža godi un rituāli mūsdienu skatījumā” ietvaros, ko veido četras nodarbības, katra no tām veltīta kādam no cilvēka mūža rituālajiem godiem un to nozīmei gan senatnē, gan mūsdienās. Lekciju ciklu organizē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs. 

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāju Vinetu Solovjovu – zvanot pa tālruni +371 294 49771 vai rakstot elektroniski: vineta.solovjova@liepaja.lv.

Sīkdatņu iestatījumi