Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk
Piekrītu Nepiekrītu

Izstāde "Skaistie un bīstamie augu kaitnieki"

15.09.2021. 10.00–17.00
Tirdzniecības nams "Kurzeme", 3. stāva foajē (Lielā iela 13, Liepāja)

Pagājušais gads tika pasludināts par Starptautisko augu veselības gadu, kam par godu Valsts augu dienests izveidoja izstādi "Skaistie un bīstamie augu kaitnieki".


Izstādē apskatāmas meža entomologa Dr. Biol. Agņa Šmita fotogrāfijas, kurās redzami skaisti, bet augiem bīstami kukaiņi tuvplānā, kā arī ir iespēja iepazīties ar informāciju par augiem sevišķi bīstamajiem karantīnas organismiem, kas sastopami Latvijā un pasaulē.
Kaitēkļi, slimības, bakterija, vīrusi un mikroskopiskās sēnes var būt nāvējošs drauds augiem. Klimata pārmaiņas vai cilvēku neapdomīga rīcība var veicināt augiem bīstamo organismu izplatību, un tie var radīt lielus postījumus videi, ekonomiskus zaudējumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.
Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā, piemēram, nevest no ceļojuma mājās „Zaļos suvenīrus” - augus, sēklas, augļus un ziedus, nepasūtīt internetā augus bez fitosanitārā sertifikāta vai augu pases, neiegādāties nepārbaudītus augus vai to sēklas.

Jums varētu interesēt arī šie pasākumi