Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk
Piekrītu Nepiekrītu

Ekspozīcija "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā"

10.10.2019. 10.00–18.00
Liepājas muzejs, lielā zāle (Kūrmājas prospekts 16, Liepāja)

Liepājas muzejā skatāma jauna interaktīva ekspozīcija “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”, kas stāsta par Latvijas Neatkarības karu un Pagaidu valdības darbību šajā nozīmīgajā vēstures posmā.

Ekspozīcija izvietota divās Liepājas muzeja otrā stāva zālēs. Liepājas muzeja vēsturniece, ekspozīcijas satura autore Inna Gīle norādīja, ka tā laika sajūtas radīšanai pirmajā zālē apskatāmi priekšmeti, kuri lietoti Latvijas Neatkarības kara laikā. Šajā zālē apmeklētāji varēs uzzināt par politisko, militāro, ekonomisko, sociālo un kultūras dzīvi Liepājā no 1918. līdz 1920. gadam, kā arī iepazīties ar liepājniekiem un Liepājas aizstāvjiem – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Otrā zāle veltīta Latvijas Pagaidu valdībai, īpaši akcentēta situācija pēc 1919. gada 16. aprīļa puča – Hansa fon Manteifela vadītās Baltijas landesvēra triecienvienības kopā ar vienu brīvkorpusu īstenotā apvērsuma Liepājā, kad valdība sabiedroto valstu aizsardzībā patvērās uz tvaikoņa “Saratov”. Būs iespēja aplūkot Pagaidu valdības ministru portretus, kā arī ar interaktīva vēstījuma starpniecību gūt izpratni par Neatkarīgas kara laiku Latvijā.

Ekspozīcija Latvijas simtgades ietvaros tapusi pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Latvijas Valsts simtgades biroja un Liepājas pilsētas pašvaldības un Kultūras pārvaldes atbalstam. Ekspozīcijas māksliniecisko koncepciju izstrādājusi un realizējusi SIA “Dd Studio”.

 

Jums varētu interesēt arī šie pasākumi