Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk
Piekrītu Nepiekrītu

Annas dienas amatnieku un mājražotāju tirdziņš Rožu laukumā

26.07.2019. 10.00–17.00
Rožu laukums (56.508103, 21.011585)

Šonedēļ 26.un 27. jūlijā Liepājā Rožu laukumā no plkst. 10.00 līdz 17.00 norisināsies tradicionālais Annas dienas mājražotāju un amatnieku tirgus. Latviešu tautas tradīcijas rāda, ka Annas un Jēkaba dienā tika rīkoti lieli gadatirgi, kur katra saimniece varēja dižoties ar ražas novākšanas sākumu un celt galdā pirmos ražas labumus, kā jaunos kartupeļus, burkānus, ogas un rudzu maizi.Tāpat gadatirgos saimnieces varēja parādīt visu, ko viņas māk saistībā ar ēdienu pagatavošanu. Tāpēc nevelti šo dienu dēvē par Saimnieču dienu. Biedrība “Etno Liepāja” rūpēsies, lai Annas dienas tirgū Liepājā sabrauc kupls mājražotāju un amatnieku pulks no visiem Latvijas novadiem.

Cilvēki, kuri izvēlas pirkt un ēst Latvijas mājražotāju gatavotus ekoloģiskus produktus, domā ne tikai par savu veselību, bet arī par dabu. Lai radītu šādu pārtiku, netiek piesārņota daba, govis tiek barotas tikai ar zāli un sienu, nevis speciāli gatavotu barību, kā arī daudz laika pavada ārā svaigā gaisā. Pašu darinātie Latvijas vīni ražoti no ogām un augļiem, kas enerģiju augšanai iegūst no saules stariem.

Annas dienas tirgū varēsiet sastapt amatniekus no Lielvārdes, Tukuma, Jēkabpils, Grobiņas, Aizputes, Mālpils, Rendas, un citiem Latvijas novadiem. Liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iepirkties Rožu laukumā uzreiz vienuviet pie visiem Latvijas novadu amatniekiem un mājražotājiem. Jums tiks piedāvāti produkti, sākot no bioloģiska kazas siera un jaunā svieduma šūnu medus līdz moderniem adījumiem, tilla virskleitām, svārkiem, linu kleitām un personificētām, interesanti darinātām dāvanām kāzās, kristībās un dzimšanas dienās. Laipni aicinām uz Annas dienas tirdziņu Liepājā!