Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk
Piekrītu Nepiekrītu

Koktēlnieka Jāņa Žīmanta kataloga atklāšanas pasākums

18.04.2019. 17.00–18.00
Liepājas muzejs, Mazā zāle (Kūrmājas prospekts 16)

Liepājas muzejā izstādes “Jūtu gradācijas” ietvaros notiks tikšanās ar koktēlnieku Jāņi Žīmantu un viņa darbu kataloga atvēršana, kas nāks klajā, pateicoties Liepājas muzeja sadarbībai ar viesu nama “Sīpoli” mākslas galeriju Bernātos.

“Jāņa Žīmanta darbus nav viegli raksturot, jo mulsina to sižeta un formas ietilpība, kuru var tulkot no dažādiem skata punktiem. Faktiski var runāt par trīs lielām grupām: sievietes tēls, dzīvnieku atveidojums, ar mitoloģiju saistītie darinājumi. Katrā šajā tematiskajā virzībā Jānis Žīmants strādā ar lielu interesi un pašizteiksmes iespējām”, atzīst Ingrīda Burāne.

Raksturojot Jāņa Žīmanta darbus, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne uzsver, ka interesantākās un pilnvērtīgākās ir animācijas: kaķu, krupju, putnu atveidojumi, visi, kuriem izsenis sava vēsturiskā, mitoloģiskā, simboliskā nozīme un jēga. Mākslinieka rīcībā ir prasmes, tiešie iespaidi, talanta rosinājumi, labi instrumenti un materiālu daudzveidība, kaut vislabprātāk viņš savus tēlus cērt oša un ozola bluķos.

Foto:Mārtiņš Krūmiņš

Jums varētu interesēt arī šie pasākumi