Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Uzzināt vairāk
Piekrītu Nepiekrītu

Izstāde "Mežģīņu šarms un noslēpumi"

05.04.2019. 10.00–18.00
Liepājas muzejs, Lielā zāle (Kūrmājas prospekts 16)

Izstāde "Mežģīņu šarms un noslēpumi" veltīta vienām no senākajām Eiropā izkoptajām amata prasmēm: mežģīņu darināšanai. Piedāvājot iepazīties ar priekšmetiem no prestižām franču un latviešu vēsturiskajām kolekcijām, šī izstāde sniedz iespēju izprast to neparasto valdzinājumu, kas piemita mežģīnēm, sākot ar 18.gs. līdz pat mūsdienām, kad tās vēl arvien kalpo par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem.

Mežģīņu vēsture nav saistīta tikai ar diegu pavedieniem. Par spīti daudziem pārrāvumiem, tā vienmēr ir turpinājusies. No izšuvumiem līdz pat mežģīnēs veidotiem smalkiem mākslas darbiem, to vēsture, kas ierakstīta vairākos gadu simteņos, sākot ar 16.gs. līdz pat mūsdienām, vijas cauri visai Eiropai un aizsniedzas līdz pat Tuvajiem Austrumiem. Vēl pat šodien, Francijā tapušās mežģīnes ir vienas no skaistākajām un izcilākajām visā pasaulē.

Izstādē aplūkojami arī skaistākie mežģīņu paraugi no Latvijas muzeju kolekcijām. Tās ir ne tikai Rundāles pils muzeja bagātajā kolekcijā esošās mežģīnes, bet arī mežģīnes un citi eksponāti no Liepājas un Tukuma muzejiem.